Transpalet pompası, özellikle nakliye veya depolama paletlerini taşıyan depo ekipmanınızın önemli bir parçasıdır. Transpalet pompalarının boyutu oldukça küçük olmasına rağmen, yapısal özelliklerinden beklenmeyecek ölçüde kuvvetlidirler. Bu küçük üniteler kapasiteleri dahilindeki paletleri kolaylıkla kaldırabiliyor ve tabandaki tekerlekler sayesinde bu paletler yeni yerlerine kolaylıkla taşınabiliyor.

Her ne kadar dayanıklı olurlarsa olsunlar transpalet pompaları da zamanla arıza yapabiliyor. İşinizin en yoğun olduğu dönemde transpaletiniz kaldırmayı bırakırsa, bununla nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz önemlidir. Transpalet pompası ve hidrolik sistem arızaları hakkında bilmeniz gerekenlere bir göz atın.

Transpalet Pompası Kaldırma İşlemini Neden Yapamıyor?

Transpalet pompasının düzgün şekilde kaldırmamasının en yaygın sebebi hidrolik sistemdeki bir havadır. Hidrolik basınç, krikoyu çalıştırmak için gerekli olduğundan, herhangi bir hava kabarcığı bu basıncı bozabilir ve krikonun kaldırılmasını önleyebilir. Hidrolik sistem genellikle sıkıca kapatılmış olmasına rağmen, valf kartuşu üzerinde yıpranmış, hasar görmüş veya çatlaklı bir conta hava sızıntısı oluşmasına neden olabilir. Transpaletinizin durduğu yerde sızıntıdan kaynaklı nem veya hidrolik sıvı görüyorsanız, hasar görmüş bir contaya sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Hasarlı Transpalet Pompası ile İlgili Neler Yapabilirsiniz?

Transpalet Pompanız sızdıran bir contaya sahipse, tespit etmenin tek yolu halkayı değiştirmek ve daha sonra hidrolik sistemini tekrar sıvı ile doldurmaktır. Bunun için endüstriyel ekipman tedarikçisinden, eskiyen parçayı bulup transpaleti söküp değişimi kendiniz yapmanız elbette hem çok vakit alan hem de sizin için pahalıya gelen bir çözüm olacaktır. Bunun yerine 0 507 400 17 00 numaralı telefonlarımızdan bizi arayıp ücretsiz arıza tespiti ve garantili tamirat hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
WhatsApp chat